Canon EOS 40D en Papaver
Vrijdag 18 Juni 2010 om 21:18Nu zal ik jullie eerst even bijpraten over de perikelen rond mijn Canon EOS 20D. In december 2009 kreeg deze camera een nieuwe sluiter. De reparatiekosten waren hoog, maar volgens de kenners was de camera het wel waard. Halverwege april ging de camera echter weer stuk, ik schreef daarover in dit logje. Niets dan lof over de goede en snelle service. Slechts drie weken mocht ik ermee fotograferen en weer was daar de melding "Error 99". Op 31 mei stuurde ik de camera opnieuw naar Konijnenberg in Den Ham. Afgelopen dinsdag kregen wij een telefoontje van Konijnenberg met de mededeling dat de camera niet meer gerepareerd kon worden. Maar ze hadden een goed alternatief...en zo kon ik op woensdag 16 juni een nieuwe camera uit de doos pakken, een Canon 40D, de opvolger van de 20D. Ik moet zeggen dat ik geweldig blij ben met dit aanbod en uiteraard goed te spreken over de recente service!

Canon EOS 40D - kenmerken:
- 10,1 Megapixel APS-C CMOS sensor
- Continu-opnamen met 6,5 bps, maximale reeks van 75 JPEG opnamen
- Nieuw AF systeem met 9 ‘cross-type’ sensoren
- DIGIC III processor
- 3,0” LCD met Live View Mode
- Geïntegreerd Canon EOS Cleaning System
- Duidelijke en heldere beeldzoeker
- Instelbare Picture Style verwerkingsparameters
- De body zelf is voorzien van weer- en stofbestendige afdichtingen

En nu het volgende onderwerp, de papaver. Op enkele weblogs zag ik ze al voorbij komen, bij ons echter bloeide pas afgelopen week de eerste bloem. Op een paar ochtenden, voordat ik naar het werk ging, maakte ik enkele foto's.

Op een onbewolkte dag is de lucht 's ochtends nog zo echt blauw.

Terwijl ik daar zo onder de bloem lag te fotograferen, kwam er een hommel het beeld ingevlogen. Op de computer zag ik het grappige effect van zijn schaduw in de bloem.



Het is te hopen dat de vergankelijkheid van "onze Oranje jongens" tijdens het WK niet zo snel gaat als de vergankelijkheid van deze bloem. Twee dagen later viel het eerste blaadje er al af en ook rond het hart lieten de meeldraden hun hoofdjes al hangen.

Weer een dag later waren alle oranje blaadjes en meeldraden verdwenen.


Gelukkig staat de volgende knop alweer fier te wachten op zijn beurt...


Allemaal een heel goed weekend gewenst!